štvrtok 10. júla 2014

10 malých návykov, ktoré kradnú vaše šťastie

Viete, stávate sa tým, čo opakovane robíte. Ak vám vaše návyky nepomáhajú, tak vás zraňujú. Tu je niekoľko príkladov zlých návykov, ktoré kradnú vaše šťastie – ak im to dovolíte:
1.Sústredenie sa na príbehy iných, ale nie na váš vlastný.
Neuspokojte sa s úspešnými príbehmi iných a tým, ako dobre sa to pre nich vyvíja, pretože potom zabudnete napísať váš vlastný príbeh. Rozvíjajte váš príbeh a vdýchnite doň život. Máte všetko, čo potrebujete na to, aby ste sa stali tým, čím ste schopný sa stať. Keď sa rozhodnete prevziať kontrolu nad vaším príbehom, začnú sa okolo vás diať úžasné veci. To znamená menej konzumovať a viac tvoriť. Znamená to nedovoliť druhýcm, aby rozmýšľali, rozprávali a rozhodovali za vás. Znamená to učenie sa rešpektovať a využívať vaše vlastné nápady a intuíciu.
Ak chcete, aby váš životný príbeh prekonával všetky rekordy, musíte si vyčistiť cestu, zbaviť sa ľudí a aktivít, ktoré vám kradnú čas a zdržujú vás a vyberte si veci, ktoré vám dávajú krídla. Svoje tajné priania a svoje najvyššie ciele majte blízko vášho srdca a venujte im pozornosť každý deň. Ak vám skutočne záleží na tom, čo robíte a poctivo na tom pracujete, neexistuje takmer nič, čo by ste nemohli dokázať.
2.Čakanie na ten perfektný moment.
Nedajte sa oklamať výmyslom „perfektného momentu“. Momenty nie sú perfektné, sú iba také, čo z nich spravíte vy. Tak veľa ľudí čaká, kým bude tá správna konštelácia planét a hviezd, aby konečne mohli robiť to, prečo sú tu. Perfektný moment, perfektná príležitosť, perfektný pocit rovnováhy, atď. Zobuďte sa! Dokonalosť je mýtus. Neexistuje.
Vaša schopnosť dorásť do vášho najvyššieho potenciálu je priamo úmerná vašej ochote konať napriek tomu, že veci nie sú perfektné. Neuspejete tak, že nájdete ten perfektný moment, ale skôr naučením sa vidieť a použiť tie menej perfektné momenty perfektne.
3.Pracovanie pre nič iné ako výplatu.
Práca bez záujmu je väzenie. A aj keď nie ste super- nadšený z vašej práce, musí vás aspoň zaujímať. Keď si vytvoríte životný štýl, v ktorom je vaša práca každodenné utrpenie – len aby ste mohli zaplatiť vaše účty – skončí to tak, že si budete celý život priať, aby ste mali prácu niekoho iného.
Zamyslite sa nad tým. Toto je váš život – a vaša práca zaplní väčšiu časť vášho života. Nie je to všetko iba o peniazoch. Je to o vás. Ignorujte reči druhých, hlavne tých, ktorí hovoria: „Nedovoľ, aby výsledok tvojej práce hovoril, kto si.“ Prevráťte to a povedzte si: „Ja budem pracovať na tom, čo vysvetlí, kto som.“ Keď to , kým ste, vysvetľuje aspoň kúsok práce, ktorú robíte, vaša práca bude pre vás zmysluplná.
4.Pretrvávajúci pocit nenávisti.
Ako raz povedal Martin Luther King Jr.: „Temnota ťa z temnoty nevytiahne. To dokáže iba svetlo. Nenávisť vás z nenávisti dostať nedokáže, to dokáže iba láska.“ Keď v sebe dusíme nenávisť, tak to nakoniec v nás zničí všetko dobré. Prevezme to nad nami kontrolu. Zabudnete na to, prečo nenávidíme, čo nenávidíme a koho nenávidíme – jednoducho nenávidíme iba kvôli nenávisti. A potom, prirodzene, začneme nenávidieť seba.
Všetko a každý, ktorého nenávidíte, si natrvalo prenajíma vo vašej hlave a srdci kúsok miesta. Takže ak chcete z vašej mysle niekoho alebo niečo dostať, neprechovávajte nenávisť. Namiesto toho sa odpojte, pohnite sa ďalej a nepozerajte sa späť.
5.Pridŕžanie obáv a strachov
Jedného dňa, keď sa pozriete spätne na váš život, tak si uvedomíte, že takmer všetky vaše obavy a strachy sa nikdy nestali skutočnými – nemali žiadne základy. Tak prečo sa nezobudiť a neuvedomiť si to hneď teraz. Keď sa pozriete spätne na posledné roky, ako veľa príležitosti na radosť ste zničili iba kvôli nepotrebným obavám a negativite? A aj keď s tým už nemôžete spraviť nič, ešte stále môžete niečo spraviť s tými príležitosťami, ktoré ešte len prídu.
Zistíte, že je potrebné niektoré veci jednoducho nechať ísť – iba z toho dôvodu, že ťažia vaše srdce a dušu. Nechajte ich ísť. Nedávajte si okovy okolo vlastných členkov. Je úžasne ľahké užívať si viac zo života práve teraz a nezáleží na situácii. Záleží iba na tom, aby ste nechali ísť tie nánosy nezmyslov, ktoré vás ťažia a zdržujú.
Nechajte ísť vaše obavy a strachy, vašu zúrivosť a žiarlivosť, vašu potrebu mať vždy pravdu a kontrolovať ostatných. Nechajte ísť vašu domýšľavosť a vašu potrebu mať všetko spravené vaším spôsobom. Pod všetkými týmito nánosmi nezmyslov žije šťastná a produktívna osoba. Keď sa začnete týchto nánosov zbavovať a jednoducho oceníte všetko také, aké je, život môže byť úžasne naplňujúci.
6.Zamýšľanie sa nad ťažkosťami.
Zlý deň je jednoducho zlý deň. Nie je to nič viac. Zlé časy určite ovplyvnia podmienky , v ktorých pracujete a žijete, ale nemusia ovplyvniť to, kým ste a to, kam smerujete. Všímajte si ťažkosti a prispôsobte sa im – ale nerobte z nich niečo viac, než sú.
Každý deň prináša nové lekcie a nové príležitosti. Vždy existuje spôsob ako spraviť na ceste, ktorú ste si vybrali, krok vpred. Udalosti môžu byť hrozné a niektoré dokonca neznesiteľné, ale vždy máte na výber – ak nie kedy, tak ako – dokážete vydržať a postupovať dopredu.
7.Opakované vyhľadávanie nestabilného uspokojenia.
Existujú dva tipy uspokojenia – nestabilné a pretrvávajúce. Nestabilné uspokojenie prichádza z vecí ako materiálny komfort, zatiaľ čo pretrvávajúce je dosiahnuté vďaka stabilnému osobnému rozvoju. Na prvý pohľad môže byť ťažké rozlíšiť, ktoré je ktoré, ale časom sa to stáva veľmi viditeľné.
Pretrvávajúce uspokojenie vydrží dobré časy aj zlé časy, pretože počas tej doby vaša myseľ zostáva sebavedomá a v rovnováhe. Na druhej strane, keď životné zmeny dokážu vašu myseľ doslova roztrhať na kusy, ani ten najlepší materiálny komfort vás nespraví na dlhšiu dobu šťastnejšími.
8.Spraviť všetky veľké zmeny naraz.
Ak chcete zmeniť svet, začnite so svetom okolo vás. Spraviť obrovskú zmenu hneď je zvyčajne nemožné a proces snaženia sa je veľmi stresujúci. Na druhej strane – okamžite zmeniť a zlepšiť niekoľko ľudských životov je nielen možné, ale je to tiež veľmi jednoduché. Stačí, ak sa sústredíte iba na jednu osobu a začnete s tou, ktorá je vám najbližšia.
Ak chcete zmeniť myslenie alebo náladu tejto osoby, niekedy musíte zmeniť myslenie a náladu ľudí, ktorí sú okolo nej. Napríklad, ak rozosmejete jednu osobu, jej smiech nakazí ľudí okolo nej. Takýmto neškodným spôsobom môžete osloviť masy ľudí a to všetko bez toho, aby ste sa stresovali a snažili o nemožné.
9.Držanie sa niekoho, kto vás zraňuje.
Niekedy musíte od ľudí jednoducho odísť – nie preto , že vám na nich nezáleží, ale preto , že im nezáleží na vás. Keď vás niekto opakovane zraňuje, prijmite to ako fakt, že im na vás nezáleží. Je to ťažké prijať, ale je to potrebné prijať. Nesnažte sa ich ohúriť alebo presvedčiť. Nepremárnite ani o sekundu viac, aby ste im niečo dokázali. Nič nepotrebuje byť dokázané.
10.Preceňovanie dôležitosti fyzickej príťažlivosti.
Pobláznenie sa  niekým iba kvôli tomu, ako ten človek vyzerá navonok, je ako keby ste si vybrali vaše obľúbené jedlo podľa farby , ktorú má a nie podľa chuti. Nedáva to zmysel. Skôr je to tá nehmatateľná, neviditeľná, nevysvetliteľná vlastnosť, ktorá spôsobuje dlhodobú príťažlivosť.
Tak ako niektorí ľudia preferujú vôňu mäty a druhým zase viac vonia škorica, existuje tiež neopísateľná, magnetická sila, ktorá vás priťahuje ku kvalitám istých ľudí, miest a vecí.
Záver
Dúfam, že ste si užili čítanie tohto zoznamu rovnako ako som si ja užil jeho tvorenie. Ak sa Vám článok páčil vopred Ďakujem za G+1, alebo ZDIEĽANIE na Facebooku.
ZDROJ: http://projektzivot.org

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára