štvrtok 5. septembra 2013

Čo je vhodný dar?

Výročia, meniny, narodeniny, Vianoce, Valentín. Niekoľko sviatkov, počas ktorých si pravidelne lámete hlavu čím obdarovať partnera. Nechcete skĺznuť do gýču a studnica nápadov je už takmer prázdna? Inšpirujte sa teda niektorým z mojich tipov a nechajte si niektoré z nich možno aj do zálohy.
1, kresba alebo maľba – po byte máte určite rozvešaných niekoľko spoločných fotografií. Kupovať ďalší fotorámik by bolo teda asi zbytočné. Vymyslite niečo originálnejšie a darujte svojej láske ručne maľovaný alebo kreslený portrét. Na Slovensku existuje niekoľko firiem, ktoré vám obraz pripravia do dvoch týždňov. U nás ma už predbehla moja svokra, no v každom prípade je to veľmi dobrý nápad.
2, fotokniha – môžete ju nazvať aj knihou vašich spomienok. Pozbierajte zábery spoločne strávených chvíľ a pomocou programu ich skompletizujte do knihy. Všetko môžete doplniť vlastnými popiskami alebo citátmi. Stačí už len zvoliť formát a väzbu a o niekoľko dní si darček vyzdvihnete v najbližšej fotozberni. Ja ju mám cez CEWE fotknihu, je to naozaj krásny darček z ktorého už máme doma dve kusy.
3, videoklip – ak patríte medzi technicky zručných ľudí, určite to pre vás nebude problém. Opäť zozbierajte rôzne fotografie alebo vystrihnite úseky z videí. Pomocou efektov spojte všetko dokopy a doplňte partnerovou obľúbenou hudbou. Nemusíte zúfať, ani keby ste si s tým nevedeli poradiť. Na Valentína som ju prekvapil a tvárila sa, že sa jej to páči. Video TU.
4, hrnček – čo vhodnejšie darovať svojmu partnerovi, ako to čo bude každodenne využívať. Či ste milovníkom teplých nápojov alebo volíte radšej minerálku, potrebujete si to do niečoho naliať. Neskĺznite do rutiny a nekupujte prvý hrnček, ktorý sa vám zapáči v obchode. Objednajte si radšej špeciálny, ktorý je pre obdarovanú osobu výnimočný. Potom je už len na vašej kreativite, aké prekvapenie pripravíte. Jednoduchšou, no rovnako milou alternatívou je pohár s vašou fotografiou. U nás máme hrnček zabezpečený.
5, sladkosť – ak nechcete nič preháňať, zvoľte niečo malé čo vždy poteší. A tým je samozrejme sladkosť. Snažte sa byť aspoň trošku nápadití a nekupujte obyčajné čokolády. Zvoľte radšej lepšie dezerty alebo kvalitnejšie čokoládové produkty. Keď chcete svoju lásku úplne chytiť za srdce, pripravte vlastné sladké pokušenie v podobe torty podľa jej chutí. Možno u niekoho pomôže aj miska s pistáciami, alebo orieškami.
6, vyrobte niečo – nie je nič krajšie ako keď dostanete vlastnoručne vyrobený darček. Je to signál, že vášmu priateľovi na vás záleží. Pri jeho tvorení strávil dlhšiu dobu ako počas pobehovania po obchodoch, celý čas na vás myslel a dal vám aj kus seba. Skúste pripraviť vlastnú pohľadnicu, šperk alebo ozdobu do bytu. Záleží len na vašej šikovnosti. Cení sa predovšetkým snaha! Ja som to dnes skúsil takto:

Ja som to pripravil takto, trvalo mi to asi š hodiny, no efekt je celkom zaujímavý, hlavne pri zapnutom svetle.

A každý je jedinečný Hand Made :)
7, pripravte večeru – romantiku si najlepšie užijete v súkromí. Urobte si krásny večer u vás doma. Nevybavte všetko len výbornou večerou, ale pripravte svojej milej služby all inclusive. Aby ste sa vyhli stresom z prípravy, poproste o pomoc niekoho z priateľov.
8, relaxačný víkend – úplne vypnúť príde vhod určite každému. Ak je pre vás celý víkend príliš drahý, môžete zvoliť jednoduchý domáci oddych len vo dvojici. Darujete tak darček pre vás oboch. Oddýchnutí si potom môžete vychutnať ďalšie prekvapenia.
9, zážitok – pre mnoho ľudí je nový zážitok väčším darom ako niečo vecné. Zamerajte sa na to, čo má váš partner rád. Vybrať si môžete z návštevy koncertu obľúbenej skupiny, filmu s obľúbenou tematikou alebo výletu na obľúbené miesto. Ak chcete darovať niečo extra, vymyslite nejaký netradičný darček napríklad v podobe tandemového zoskoku padákom, letu v balóne alebo sa vyberte na jednodňový výlet do jednej z európskych metropol. Pracujem na tom aj ja :)
10, darujte hviezdu – „Dal by som ti aj modré z neba.“ Táto veta už nemusí byť len obyčajnou frázou. Nedarujete síce modré z neba, ale niečo žiarivé. Na oblohe svietia tisíce nepomenovaných hviezd. Ak chcete byť úplne výnimoční, darujte svojej láske hviezdu s jej menom. K certifikátu dostanete aj fotoprílohu a popis súradníc. Táto maličkosť vás vyjde približne na 33 eur.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára